Schouter Ridder TK45 ÉS TK650 – nehéz talajviszonyokra, nagy traktorokhoz

Írta: GÉPmax-2025/V. lapszám cikke - 2025 szeptember 20.

A Ridder TK45 és TK650 árokmarókat kifejezetten nehéz talajviszonyokra, nagy teljesítményű traktorok mögé tervezték.

A TK45 hosszú, erős váza és kb. 1000 mm átmérőjű vágótárcsája 60–80 LE-s gépekhez illeszkedik, munkasebessége 0–3 km/h, szórásszélessége pedig mintegy 15 méter. A vágószerkezet mindkét oldalon három kést és három marót tartalmaz, forgási sebessége 17,7 m/s.

A TK650 a legnehezebb feladatokra készült, erősebb hajtóművel és nagy teljesítményű vágótárcsával, amely dupla kés- és marószámmal (6+6) rendelkezik. Ez a konfiguráció új árkok kialakításánál biztosít nagyobb kapacitást. A 80–100 LE teljesítményigényű gép 0–4 km/h munkasebesség mellett üzemel. Mindkét modell CAT II függesztésű és 540 f/perc TLT-hajtású.

(Forrás és fotó: schouten.ws)

Farkas Imre


GÉPmax Tudástár – Schouter Ridder TK45 és TK650 árokmarók A Schouter Ridder TK45 és TK650 erős traktorokhoz készült árokmarók: nagy vágótárcsa, többkéses marószerkezet, 60–100 LE teljesítményigény, CAT II függesztés és 540 f/perc TLT-hajtás biztosít hatékony munkát nehéz talajviszonyok között, akár új árkok kialakításánál is.

GÉPmax
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.